CryptoQuant CEO’sundan Bitcoin Açıklaması: Likidite Krizi Geliyor!

Analiz platformu CryptoQuant’ın kurucu ortağı ve CEO’suna göre Bitcoin satış tarafında bir likidite krizine doğru gidiyor. Bu arada analist Willy Woo’ya göre fiyat modelleri Bitcoin’in boğa koşusunun daha yeni başladığını gösteriyor.

Bu hızla giderse, bir likidite krizi göreceğiz!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, spot Bitcoin ETF’ler rekor girişlere tanık oluyor. Bunun yanında BTC de yeni rekorlar kaydediyor. CryptoQuant’ın kurucu ortağı ve CEO’su Ki Young Ju, Bitcoin ayılarının, spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) girişi durana kadar “bu oyunu kazanamayacağını” söylüyor. Bu bağlamda Young Ju, şu açıklamayı yapıyor:

Geçen hafta, spot ETF’ler +30.000 BTC’lik net akış gördü. Borsalar ve madenciler gibi bilinen kuruluşlar, 1,5 milyon BTC’si ABD’li kuruluşlar tarafından olmak üzere yaklaşık 3 milyon BTC tutuyor. Bu hızla giderse, 6 ay içinde satış tarafında bir likidite krizi göreceğiz.

Bitcoin, fiyat keşfi aşamasında!

Analiste göre, Bitcoin şu anda fiyat keşfi aşamasında. Analist, “Satış tarafında bir likidite krizi yaşandığında, sınırlı satış tarafı likiditesi ve ince bir emir defteri nedeniyle bir sonraki döngüsel zirvesi beklentilerimizi aşabilir. Bu durum, muhtemelen birikim adresleri toplamda yaklaşık 3 milyon BTC’ye ulaştığında gerçekleşir.” diyor.

Kaynak: Ki Young Ju

Young Ju ayrıca mevcut piyasanın “Bitcoin coşkusuna giden yolun yarısı” olduğunu söylüyor. Analist, bu konudaki görüşlerini ise şu şekilde ifade ediyor:

On-chain bireysel faaliyetleri kesinlikle aktif. Ancak döngüsel bir zirveye işaret etmiyor. BTC fiyat keşfi aşamasında, bu nedenle döngüsel zirvede olup olmadığımızı belirlemek önemli.

Kaynak: Ki Young Ju

Willy Woo: Boğa piyasası için hala erken!

On-chain analist Willy Woo’ya göre fiyat modelleri Bitcoin’in (BTC) boğa koşusunun daha yeni başladığını gösteriyor. Woo, Bitcoin’in üst sınırının şu anda 337.000 dolar olduğunu söylüyor. Bu doğrultuda analist, şu açıklamayı yapıyor:

Yani bu boğa piyasası henüz erken, geçen döngünün 20.000 dolarına eşdeğer. Geçen döngüde kağıt BTC seli nedeniyle üst sınıra ulaşılamamıştı, bu döngüde bu daha az baskın.

Kaynak: Willy Woo

Kağıt BTC, Bitcoin’i temsil eden ancak varlığın gerçek sahipliğini içermeyen türevler anlamına gelir. Woo ayrıca BTC yatırımcılarının ve madencilerinin davranışlarını takip eden 17 temel ve teknik makro sinyalin bir bileşimi olan Bitcoin Makro Endeksi’ne (BMI) de bakıyor. Analist, “Bu hafta üst mavi bandı kırdık. Bu da temellere dayalı tam bir boğa piyasasında olduğumuzun işaretidir.” diyor.

Kaynak: Willy Woo

Bitcoin bu yazının yazıl sırasında 72.473 dolardan işlem görüyordu. Lider kripto para Salı sabahı 72.733 dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti. Bu süreçte, geçtiğimiz hafta %8’den fazla artış gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x